Pohled z vyhlídky Máj do kaňonu Vltavy

zpět na hlavní stránku

Vyhlídka Máj

Lokalita: Střední Čechy
Vzdálenost od Prahy: 40 km

 

Klikněte na obrázekDoslova fascinující scenérii můžete spatřit z vyhlídky Máj nedaleko Prahy. Ta nabízí jeden z nejpůsobivějších pohledů do hlubokého kaňonu meandrující Vltavy nad dřívějšími Svatojánskými proudy, které bývaly kvůli skaliskům a prudkému toku Vltavy obávaným místem, kde ztroskotala řada lodí.

Po slabé čtvrthodince cesty z obce Teletín se dostanete do romantické přírody s nádhernými habry, buky a duby. Před vámi se objeví několik desítek metrů hluboký sráz k řece, na jehož skalách rostou zajímavě pokroucené borovice, které dotváří jedinečný ráz tohoto místa. Naproti je skalnatý poloostrov porostlý stromy, vlevo v dáli Slapy a vpravo Štěchovická přehrada.

Cesta na vyhlídku bohužel není prakticky značena a tak pokud nechcete bloudit, vydejte se z Teletína po žluté turistické značce. Ta těsně za obcí odbočuje po polní cestě směrem ke kravínu (viz. fotogalerie), kde se nebojte vlézt do ohrady a mezi kravami jděte rovně směrem k lesu. Nyní už stačí najít tu správnou cestičku a za okamžik se před vámi otevře nádherná scenérie. Z Teletína je to až k vyhlídce přibližně jeden kilometr. Své kouzlo má v každém ročním období. Nejkrásnější je ale na začátku podzimu, kdy okolní listnaté lesy hýří barvami.
 

Doprava: z Prahy podél Vltavy do Štěchovic, pak přes most po silnici 116 do Krňan, kde odbočíte na Teletín

Parkování: u silnice před obcí Teletín nebo v přímo v obci

Tištěná mapa: k zakoupení na www.e-mapy.cz

  .:: Fotogalerie   

DSC_4309.JPG DSC_4301.JPG DSC_4265.JPG DSC_4264.JPGDSC_3977.JPG DSC_4001.JPG DSC_4025.JPG DSC_3965.JPGDSC_3938.JPG DSC_3891.JPG DSC_3835.JPG DSC_3868.JPG

Autor fotografií: Michal Němejc - michal@krasyprirody.cz

  .:: Diskusní fórum   

(c) Michal Němejc 2008 - info@doprirody.com