Podvečerní pohled z Kazína do údolí Berounky

zpět na hlavní stránku

Údolím Berounky a Tetín

Lokalita: Český kras
Vzdálenost od Prahy: 40 km

 

Klikněte na obrázekJen pár desítek kilometrů jihozápadním směrem od Prahy se nachází krajina s rozmanitou a zároveň divokou přírodou, kterou by zde jen málokdo čekal. Její dominantou je hluboký kaňon Berounky a opuštěné vápencové lomy s řadou jeskyní vzájemně propojených spletitými podzemními chodbami. V nedotčené přírodě rostou vzácné bylinky, jeskyně obývají netopýři a venku můžete spatřit na 1390 druhů motýlů.

Jedna z nejkrásnějších cest vede z Berouna podél Berounky do Srbska. Hned kousek za Berounem řeka Berounka protéká malebným kaňonem a obklopují ji z obou stran vysoké skály, které jsou oblíbeným místem horolezců. Na levém břehu se nachází starý lom Alkazar s řadou jeskyní. Na pravém břehu projíždí těsně pod skalami vlak, který nás po procházce doveze ze Srbska zpět do Berouna.

Ještě mnohem hezčí pohled na kaňon Berounky je však přímo ze skal nad lomem Alkazar či ze středověkého hradiště Tetín, které se nachází na druhém břehu Berounky ve stejnojmenné vesnici nedaleko Berouna. Nejpůsobivější pohled je odsud zejména v podvečer, kdy slunce nádherně nasvítí skály nad řekou. V Tetíně lze navíc zadarmo zaparkovat téměř u samotného hradiště, a proto si tento výhled rozhodně nenechte ujít.

 

Doprava: z Prahy po dálnici D5 do Berouna, pak po místních komunikacích

Parkování: ve městě Beroun | ve vesnici Tetín u hradiště

Další informace: brdy.unas.cz l brdy.info l brdy.net

V okolí: hrad Karlštejn l Svatý Jan pod Skalou l lomy Velká Amerika a Mexiko

Tištěná mapa: k zakoupení na www.e-mapy.cz

  .:: Fotogalerie   

DSC_5967.JPG DSC_5948.JPG DSC_5975.JPG DSC_6022.JPG
DSC_5984.JPG DSC_6017.JPG DSC_5978.JPG DSC_6003.JPG

Autor fotografií: Michal Němejc - michal@krasyprirody.cz

(c) Michal Němejc 2008 - info@doprirody.com