Výhled na Karlštejn od tří křížů

zpět na hlavní stránku

Nejkrásnější výhled na Karlštejn

Lokalita: Středočeský kraj
Vzdálenost od Prahy: 35 km
 

Klikněte na obrázekHrad Karlštejn, který je jednou z nejvýznamnějších památek v Čechách, snad zná každý. Málokdo už ale ví, odkud je na Karlštejn nejkrásnější výhled. Tím místem je louka na kopci Haknová, kterou prochází žlutá turistická značka. Označuje se to tady také jako "U tří křížů" podle tří osamocených smrků.

Nejkrásnější pohled se vám odsud naskytne buď dopoledne, kdy je hrad krásně nasvícen sluníčkem, a nebo večer, kdy za hradem zapadá slunce. Pokud pojedete vlakem, stačí jít po žluté z nádraží. Připravte se však na poměrně velké stoupání. Autem si stoupání můžete ušetřit, ale zato je mnohem obtížnější toto místo najít.

Pojedete po silnici spojující Mořinu a Hlásnou Třebáň. Jakmile se bude křížit silnice s polní cestou a lesem, zaparkujete na malém místečku před polní cestou. Následně se vydáte malý kousek po silnici směrem na Hlásnou Třebáň, kde se po pravé straně napojíte na lesní odbočku se závorou. Na prvním velkém rozcestí odbočíte vpravo. Lesní cestou po hřebenu dojdete až na konec kopce, odkud bude malými průhledy vidět Karlštejn. Nyní se vydáte po pěšině (nebo spíš volně lesem) doleva směrem z kopce. A pokud se neztratíte, objeví se před vámi velká louka s úžasným výhledem na Karlštejn.

Až se dostatečně vynadíváte, doporučuji vydat se na konci louky (směrem k hradu) po malé cestě vlevo a následně vpravo, a během 5 minut uvidíte Karlštejn z boční strany.
 

Doprava: viz.výše

Parkování: malé místečko na silnici mezi Mořinou a Hlásnou Třebání

Další informace: Stránky hradu Karlštejn

V okolí: Svatý Jan pod Skalou l Velká Amerika a Mexiko l hradiště Tetín

Tištěná mapa: k zakoupení na www.e-mapy.cz

  .:: Fotogalerie   

IMG_5221.JPG IMG_5269.JPG IMG_5242.JPG IMG_5231.JPG
IMG_4022.JPG IMG_5216.JPG IMG_5262.JPG IMG_5280.JPG
DSC_7204.JPG DSC_3809.JPG DSC_3864.JPG DSC_3861.JPG

Autor fotografií: Michal Němejc - michal@krasyprirody.cz

  .:: Diskusní fórum   

(c) Michal Němejc 2008 - info@doprirody.com